ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ:ΣΧΟΛΙΚΗ ΒΙΑ-ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΣ

Με μεγάλη επιτυχία οι γονείς του Δημοτικού Σχολείου και του Νηπιαγωγείου Φαρρών, παρακολούθησαν την ημερίδα που πραγματοποιήθηκε με πρωτοβουλία του Διδακτικού προσωπικού στο πλαίσιο του κοινωνικού σχολείου από την υπεύθυνη ψυχολόγο του Χαμόγελου του Παιδιού με θέμα: ΣΧΟΛΙΚΗ ΒΙΑ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΣ.

Οι γονείς είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν θέματα που τους απασχολούν σχετικά με τη συμπεριφορά των παιδιών τους. Την εκδήλωση προλόγησε ο Δ/ντής του Σχολείου  και ο Προϊστάμενος του Νηπιαγωγείου.

Στο κλίμα των ημερών  των Χριστουγέννων οι μαθητές μαζί με τους γονείς  τους, αγόρασαν σχολικά  είδη από το εθελοντικό παζάρι, τα χρήματα τα οποία θα δοθούν σε ένδειξη φιλανθρωπικού χαρακτήρα στο ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.

θεατρο 256 θεατρο 253 θεατρο 251

θεατρο 254